Agustin_EgurrolaNADZÓR NAD PROGRAMEM KURSU
Agustin Egurrola

Choreograf, tancerz, pedagog, sędzia taneczny.

Osobowość telewizyjna, przewodniczący jury programu “You Can Dance – Po prostu tańcz!”, juror show “Mam Talent!”, główny choreograf dwunastu edycji “Tańca z Gwiazdami” dla telewizji TVN.

Dyplomowany nauczyciel tańca World Dance and Dance Sport Council, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (specjalizacja – taniec), absolwent Podyplomowych Studiów Menedżerskich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Prezes Fundacji “Świat Tańca”, Dyrektor Artystyczny Warszawskiego Festiwalu Tańca, organizator Mistrzostw Świata i Europy w Tańcu Nowoczesnym (Warszawa 2003). 12-krotny Mistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich i South-American Show Dance (Mistrzostwa Akademickie, Amatorskich i Zawodowych Par Tanecznych, Krajowe i Międzynarodowe).

Jednym z powodów do satysfakcji dla Agustina Egurroli jest działalność EGURROLA DANCE STUDIO, założonej przez niego najlepszej w Polsce sieci szkół tańca.

Założyciel i choreograf obecnie najlepszej i najpopularniejszej Zawodowej Grupy Tanecznej VOLT. Zespół pracujący pod opieką Agustina Egurroli stał się marką taneczną na bezkonkurencyjnym poziomie, od lat realizując najwieksze wydarzenia telewizyjne, artystyczne i rozrywkowe.

Prowadzone przez niego zespoły oraz prezentowane układy taneczne są niezmiennie bardzo wysoko oceniane. Tylko w 2002 roku dwie, będące pod opieką Agustina Egurroli formacje, zdobyły jednocześnie tytuły Mistrza i Wicemistrza Europy w tańcu nowoczesnym. Sukces ten powtarzają również w Warszawie w kolejnym, 2003 roku zdobywając po raz kolejny tytuły Mistrza i Wicemistrza Europy.

Agustin Egurrola już od wielu lat współpracuje z artystami z Polski i zagranicy. Tworzone przez niego oprawy choreograficzne udoskonalały najważniejsze wydarzenia artystyczne, rozrywkowe, filmowe oraz telewizyjne na terenie całego kraju. To właśnie on jest autorem fantastycznych choreografii do wielkich światowych eventów sportowych: Mistrzostw Świata FIVB oraz Finału Ligii Mistrzów UEFA, a także projektów teatralnych, wśród których wymienić można musical Chicago (Teatr "Komedia" w Warszawie) oraz operę "Czarodziejski Flet" (Opera i Filharmonia Podlaska). Jest także choreografem cieszących się rekordową oglądalnością programów telewizyjnych: "X Factor", "Mam Talent!" oraz "The Voice of Poland".

Joanna_SzokalskaKIEROWNIK KURSU
Joanna Szokalska

Jest dyplomowanym nauczycielem tańca World Dance and Dance Sport Council ze stopniem Licentiate, posiada tytuł Instruktora Sportu, przyznany przez Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego.

Wraz z Partnerem, Agustinem Egurrolą, tworzyli najlepszy duet taneczny w Polsce i jeden z najlepszych na świecie. Joanna zdobyła 12 tytułów Mistrza Polski w tańcach latynoamerykańskich- Amatorskich i Zawodowych Par Tanecznych w tańcach latynoamerykańskich oraz w South-American Show Dance. Jest kilkukrotną finalistką Mistrzostw Europy i Świata Zawodowych Par Tanecznych, medalistką najważniejszych na świecie turniejów tanecznych.

Joanna jest również choreografem wielu edycji programu “You Can Dance – Po prostu tańcz!”, oraz pierwszej edycji programu „Dancing with The Stars. Taniec z Gwiazdami” w telewizji Polsat.

Przez wiele lat choreograf i trener jednej z najbardziej utytułowanych juniorskich grup tanecznych – Luz, która pod jej kierunkiem osiągnęła najwyższe laury turniejowe. Przez kilka lat z rzędu niepokonana w federacynych Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych w tańcach dyskotekowych, dwukrotne vice mistrzostwo Świata Formacji Tanecznych IDO w kategorii Disco Show oraz hip hop.

Przez wiele lat sędzia taneczny: krajowy – z 1 kategorią sędziowską (Polskie Towarzystwo Taneczne i Polskie Zawodowe Stowarzyszenie Taneczne) oraz międzynarodowy (International Dance Organization oraz World Dance and Dance Sport Council)

maciej_zakliczynskiMaciej Zakliczyński
(opiekun specjalności taniec towarzyski)

– historia tańców towarzyskich,
– podstawy tańców towarzyskich,
– metodyka nauczania i technika tańca towarzyskiego na poziomie podstawowym i zaawansowanym,

Dyplomowany nauczyciel tańca towarzyskiego i trener wielu uznanych tancerzy. Wyróżniony absolwent Wydziału Teatrologii Uniwersytetu Śląskiego. Jest autorem ruchu scenicznego do rozmaitych sztuk teatralnych, prezentowanych w teatrach w Polsce i zagranicą. Główny choreograf programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” w Telewizji Polsat.

Katarzyna_MieczkowskaKatarzyna Mieczkowska
(opiekun specjalności taniec jazzowy)

– historia tańca jazzowego,
– podstawy tańca jazzowego,
– metodyka nauczania i technika tańca jazzowego na poziomie podstawowym i zaawansowanym

W 2008 roku ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, na wydziale Nauk Pedagogicznych, kierunek Pedagogika, zakres lokalna polityka edukacyjna. W 2011 roku ukończyła Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, wydział Kompozycji, Teorii Muzyki, Rytmiki I Edukacji Artystycznej, kierunek Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej, specjalność choreografia i techniki tańca. Posiada duże doświadczenie i sukcesy w pracy trenerskiej – jej zespół zdobył w ostatnim roku Mistrzostwo Polski i Vice Mistrzostwo Europy.

Od kilku edycji Katarzyna jest choreografem programu telewizji Polsat „Dancing with The Stars. Taniec z Gwiazdami”

Krzysztof Mazur
(opiekun specjalności taniec hip hop)

– historia tańców ulicznych,
– podstawy tańca hip hop i innych tańców ulicznych,
– metodyka nauczania i technika tańca hip hop na poziomie podstawowym i zaawansowanym.

Niekwestionowany autorytet w dziedzinie tańca hip hop, popping, locking i house.

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, wieloletni tancerz wrocławskich zespołów “STEP”, “MAKE”, Wrocławskiego Studia Tańca Współczesnego. Indywidualny Mistrz Polski (1996) w tańcu dyskotekowym, laureat wielu turniejów i przeglądów. Szkolił się w technikach jazz, jazz-funk, hip hop, popping, locking i house w wielu renomowanych ośrodkach, zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. DAP2000 (Thun, Szwajcaria), BDC (NYC, USA), STEPS (NYC, USA).

Instruktor wielu warsztatów i szkoleń funky-jazz, hip hop i house organizowanych w kraju, m.in. Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego w Bytomiu i Szkoły Tańca i Baletu “Fouette” w Poznaniu. Pomysłodawca i współorganizator “Warsztatów Tańca Ulicznego”. Autor choreografii laureatów STN FLEX, turniejów i przeglądów dolnośląskich i ogólnopolskich i w programie TVN “You Can Dance – Po Prostu Tańcz!”.

karolina_kroczakKarolina Kroczak

– podstawy tańca współczesnego,
– metodyka nauczania i technika tańca współczesnego na poziomie podstawowym,
– kompozycja tańca
– partnerowanie w tańcu

Ukończyła studia z zakresu antropologii kultury. Od 2002 jest nauczycielem tańca współczesnego, partneringu i improwizacji.

Jest uznanym choreografem. Tworzy niezapomniane choreografie teatralne (m.in. m.in. dla Teatru Zawirowania) i telewizyjne ( m.in. dla programu You Can Dance – Po prostu tańcz! (sezon 5,6,7 i 8) dla telewizji TVN, czy Dancing with The Stars. Taniec z Gwiazdami (sezon 2,3 i 4) dla telewizji Polsat).

Karolina to również wybitna tancerka. Tańczyła w spektaklach, do których choreografie tworzyli m.in. przez Nadar Rosano, Anna Godowska, Tomasem Nepsinskym, Daniel Abreu, Daniela Merlo, Juan de Torres, Jaro Vinarsky, Hilke Diemer.

Karolina jest znanym autorytetem w środowisku. Prowadzi warsztaty i szkolenia w całej Polsce i za jej granicami.

kama_akucewiczKama Akucewicz

– podstawy tańca klasycznego
– historia tańca i baletu

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie.

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie, Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie na wydziale Edukacji Muzycznej, Kierunek Wychowanie Muzyczne, zakres pedagogika baletu.

Odbyła roczny staż artystyczny w zespole baletowym Teatru im. Kirowa w Leningradzie. Jako solistka tańczyła we wszystkich spektaklach baletowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie w kraju oraz na tournee po Europie i USA. Jest laureatką I nagrody IV Ogólnopolskiego Konkursu Tańca i Choreografii – Gdańsk 1982. Od ponad 10 lat prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci i dorosłych.

Magdalena_WasilewskaMagdalena Wasilewska

– metodyka prowadzenia zajęć tanecznych z dziećmi

Magdalena ukończyła studia wyższe magisterskie na Wydziale Nauk o Wychowaniu oraz Pedagogiki Uniwersytetu Łódzkiego. Posiada Dyplom MEN z tytułem Menedżera Sportu. Jest także sędzią 1 kategorii Polskiej Federacji Tańca, sędziując najwyższe rangą turnieje w Polsce.

Magdalena jest także choreografem i trenerem jednej z najbardziej utytułowanych dziecięcych formacji tanecznych w Polsce, z którą niejednokrotnie zdobywała tytuły Mistrzów Polski i Mistrzów Świata.

Tworzy również choreografie do dziecięcych pokazów mody oraz wydarzeń sportowych i kulturalnych z udziałem dzieci.

Magdalena jest współtwórcą marki EGURROLA DANCE KIDS. Począwszy od doboru kadry instruktorskiej przez szkolenie instruktorów, czuwanie nad ich rozwojem i poziomem nauczania, skończywszy na stworzeniu autorskich programów nauczania oraz tworzeniu nowych projektów dedykowanych dzieciom.

Obecnie pracuje jako metodyk w wiodącej na rynku szkole tańca dla dzieci.

Dzięki swoim kwalifikacjom w zakresie merytoryki i metodyki prowadzenia zajęć tanecznych, a także psychologii wieku dziecięcego oraz pedagogiki, jest uznanym autorytetem w środowisku. Przygotowuje materiały metodyczne i merytoryczne niezbędne do pracy instruktorów, opracowuje strategię produktową, czuwa nad właściwym poziomem i kierunkiem edukacji tanecznej.

agata_pankowskaAgata Pankowska

– rytmika i umuzykalnienie

Absolwentka specjalności Rytmika Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (2014), studentka Choreografii i Teorii Tańca na tej samej uczelni. Brała udział w licznych konferencjach i warsztatach z zakresu tańca współczesnego i improwizacji tanecznej. W latach 2011-2013 Kursantka Atelier Warszawskiego Teatru Tańca. W 2013 roku uczestniczyła w spektaklach projektowych Teatru Tańca Zawirowania – “Dali Square” i “K44”. Tancerka w spektaklach “action/CONTRaction/REaction” (2013) i “His… Est Caritas” (2014) Warszawskiego Teatru Tańca. Swoje prace choreograficzne pokazywała na Festiwalu Wymiany Myśli w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach (2015) oraz w Hellerau – European Center for the Arts Dresden (2015). Od 2014 roku wykłada przedmiot technika ruchu i kompozycja ruchu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, gdzie łączy swoje wykształcenie muzyczne i taneczne w pracy ze studentami specjalności Rytmika. W 2015 roku rozpoczęła pracę w Zespole Szkół Muzycznych nr 4. w Warszawie gdzie uczy przedmiotów technika ruchu, rytmika oraz improwizacja fortepianowa. Interesuje się łączeniem muzyki i ruchu w improwizacji i choreografii. Gra, komponuje i improwizuje na fortepianie.

andrzej_wołoszAndrzej Wołosz

– podstawy tańców narodowych

Dyplomowany instruktor tańca i choreograf specjalizujący się w Polskich Tańcach Narodowych i Polskich Tańcach Regionalnych. Wyróżniony dyplomem Ministerstwa Kultury i Sztuki. Współpracował przy tworzeniu wielu występów i programów dla Ludowego Zespołu Artystycznego PROMNI, prezentowanych na największych scenach w kraju i za granicą.

Andrzej jest autorem widowiskowych choreografii prezentowanych w jednej z edycji programu „Taniec z Gwiazdami”. Współpracuje z wieloma zespołami, zarówno polskimi, jak i spoza naszego kraju.